GEZİLECEK, GÖRÜLECEK YERLER

TATİL YAPMA NEDENİNİZ NE OLURSA OLSUN,
LONDON HOTEL EVİNİZ KONFORUNDA SİZLERİ BEKLİYOR OLACAK

Saklıkent/ Saklıkent Kanyonu

Saklıkent/ Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu’na, suyun yüksek hızlı aktığı, kanyonun daralan dik yamaçlarından bir tarafı üzerine çelik bir sistem üzerine tahtalardan inşa edilmiş bir köprüden giriyorsunuz.

Eşen çayı, kanyonun 100 m. içinde patlayarak çıkıyor yeryüzüne. Çay yaz-kış öylesine deli akıyor ki, akıntıya karşı ilerlemek mümkün değil. Dilerseniz buz gibi suyu aşarak karşı kıyıya geçip , kanyonun derinliklerine doğru ilerleyebilirsiniz. Suyun dibi çakıllı taşlı olduğundan lastik ya da bez ayakkabınızı yanınıza almayı unutmayın.

Kanyon boyunca yürüyebilir, suyun taşlardaki aşınma etkisiyle meydana gelen kaya oluşumlarını görebilirsiniz. Ancak yaklaşık 18 km. uzunluğundaki ve hemen her yerinde yüksekliği güneş ışınlarının aşağıya ulaşmasını engelleyecek derecede yüksek kanyonun tamamını eğer profesyonel bir dağcı veya doğa sporları sporcusu değilseniz yürümeye çalışmayın.

Saklıkent’tin tarihçesi 3000 yıl öncesinde medeniyetlerin bulunduğu bilinen bir bölge olan Saklıkent’te kanyonda 16 adet

Saklıkent Kanyonu‘nun  girişinde yeme-içme için kafeteryalar, dinginleşmiş onlarca su damarı üzerine kurulu, suyun içine doğru uzanan köşklerde oturup yemek yiyebileceğiniz restoranlar, gözleme evleri bulunmaktadır.

Saklıkent, rafting için de çok uygun bir parkurdur. 45 dk’dan, 3 saate kadar süreler için 3 ayrı parkur seçeneği bulunmaktadır.

Milattan önce II: Binlere kadar uzanan tarihiyle Tlos Antik Kenti Saklıkent’in hemen yanıbaşındadır.

Saklıkent bir Milli Park olup, giriş ücretlidir.

LONDON HOTEL’e uzaklığı 26.9 mil / 43.4 km.

Bu keyifli aktivite için Fethiye’ye geldiğinizde LONDON HOTEL ekibi olarak, sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Oda bilgilerimiz