GEZİLECEK, GÖRÜLECEK YERLER

TATİL YAPMA NEDENİNİZ NE OLURSA OLSUN,
LONDON HOTEL EVİNİZ KONFORUNDA SİZLERİ BEKLİYOR OLACAK

Patara Antik Kenti ve Plajı

Patara Antik Kenti

Patara‘ya gelenler ya yaklaşık 12 km uzunluğunda ve tamamen kum mükemmel sahili, yer yer 300 m genişliğince git git boyunuzu geçmeyen denizi için, ya da Likya Uygarlığının dünyaya açılan en önemli liman kentinin tarihine dokunmak için gelirler.

Patara Antik Kenti Fethiye-Kalkan arasında Xanthos Vadisi’nin güneybatı ucunda bugünkü Ovagelemiş Köyü’nde yer almaktadır ve Likya’nın en önemli ve en eski şehirlerinden biridir.

Arkeolojik Kazıları uzun yıllardan beri sürdürülen Patara Antik Kenti, arkeolojik ve tarihsel değerlerinin yanında Akdeniz kaplumbağaları Caretta-Carettaların milyonlarca yıldır yumurtalarını bırakıp yavruladıkları ender sahillerden biri olması ile de ayrı bir öneme sahiptir.

Sahil/Plaj; Patara Plajı, Caretta Caretta’ların yumurtlama alanı olduğu için ziyaretler saat 19:00’a kadar gerçekleştirilebilmektedir. Bir başka deyişle gündüz bizlere, geceleri Caretta Carettalara ait.

Deniz inanılmaz sığ, git git neredeyse dizlerinizde, yer yer 200-300 mt gidin boyunuza ancak geliyor. İlginç bir deniz deneyimi. Bu arada Patara, genelde kum altında duran üzerine basıldığında zarar verebilecek olan trakonya balığının da yaşam alanı, bu nedenle deniz ayakkabısı kullanmanız önemli.

Sahilde, soyunma kabinleri, duşu bulunan bir kafe/restoran dışında hemen hiç bir tesis yok. Hem arkeolojik değeri, hem de Caretta Caretta’lar için önemli bir yaşam alanı olması nedeniyle milli park ve sit alanı.

Fethiye ve çevresinin tarihi ve doğal güzelliklerinin tamamını görmeye, yaşamaya değil 1 hafta, aylar yetmez.

LONDON HOTEL’e en uzak noktalardan biri olan Patara 51.5 mil / 83 km uzaklıkta görülmeye değer bir yer.

Bu keyifli aktivite için Fethiye’ye geldiğinizde LONDON HOTEL ekibi olarak, sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Oda bilgilerimiz