GEZİLECEK, GÖRÜLECEK YERLER

TATİL YAPMA NEDENİNİZ NE OLURSA OLSUN,
LONDON HOTEL EVİNİZ KONFORUNDA SİZLERİ BEKLİYOR OLACAK

İztuzu Plajı

İztuzu Plajı

Caretta Caretta Kaplumbağaları ile dünyaca ünlü İztuzu Plajı sahilinde kumsalın bir ucunda Plaj tesisleri, öteki ucunda da Dalyanağzı Günübirlik Plaj tesisleri yer alıyor. Kumsal kilometrelerce uzanan beyaz kumlara sahip. Kumsalın gerisinde kalan İztuzu Plajı ve Dalyan Ağzı Plaj tesislerinde kabinler ve soğuk bir şeyler içebileceğiniz büfeler var, şemsiye de kiralanabiliyor. Ancak şemsiyelerin yumurtalara zarar vermemesi için önlem de alınıyor.

Göl suyunu denize bağlayan küçük bir doğal kanal kumsalı boydan boya bölüyor. Denize girip, kumsalda güneşlendikten sonra öbür yanda gölün tatlı suyuyla duş yapabilirsiniz. Hem tuzlu, hem de tatlı suda yüzebilme olanağı büyük keyif veriyor insana.

İztuzu Plajı‘na Dalyan’dan karayoluyla veya Köyceğiz’den Köyceğiz Gölü üzerinden teknelerle sazlıklarla dolu dere yolu ile ulaşabilirsiniz. Karayolu ile ulaşımda yol boyunca tüm deltayı ve kumsalı içine alan panoramik bir manzara size eşlik ediyor. Fotoğraf çekmeden duramayacağınıza eminiz. İztuzu Plajı‘na, Sülüngür kıyısını izleyerek köylerden geçerek inilebiliyor.

Dalyanağzı plajına ise Dalyan’dan kalkan dolmuş tekneler götürüyor. Caretta caretta türü dev kaplumbağalar, yumurtlamaya İztuzu kumsalına geliyorlar. Dalyan kanallarında ayrıca hemen her mevsim boyu 1 metreyi bulan, Caretta Carettalar dışında Nil Kaplumbağası olarak bilinen ayakları tırnaklı farklı türleri de görebilirsiniz.

İztuzu Plajı, Caretta Caretta‘ların ötesinde bir doğa harikası. Bulmaca labirentlerinde gördüğünüz türden müthiş bir görünümü var. Sanki denize uzanan 5400 metrelik bir kumdan ok dolana dolana gidiyor sazlıklar eşliğinde.

Bu keyifli aktivite için Fethiye’ye geldiğinizde LONDON HOTEL ekibi olarak, sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Oda bilgilerimiz