GEZİLECEK, GÖRÜLECEK YERLER

TATİL YAPMA NEDENİNİZ NE OLURSA OLSUN,
LONDON HOTEL EVİNİZ KONFORUNDA SİZLERİ BEKLİYOR OLACAK

Dalyan

Dalyan

Dalyan, Köyceğiz Gölü’nü denize bağlayan ve antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal kanalın kıyısında şirin bir tatil beldesi. Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmesiyle kontrol altına alındı. Uzun yıllar boyunca doğallığı bozulmamış bir köy olarak kalan belde bugün de aşırı yapılaşmadan uzak.

Daha çok günübirlik geliniyor Dalyan’a ama çevrenin doyasıya tadına varmak için yetmeyebilir. Dalyan, adını buradaki doğal kanallar ve bu kanallar üzerinde yüzyıllardır yapılan dalyan balıkçılığından almış. En çok kefal yakalanıyor ve çevredeki lokantalarda başka yerde bulamayacağınız kadar taze uygun fiyatla balık yiyebilirsiniz Dalyan’da.

Dalyan’ın karşı yakasında ise bir tarih yatmakta; Kaunas Antik Kenti. Eski dönemde bir liman kentiymiş ancak zaman için deniz alüviyonlarla doldukça bu özelliğini yitirmiş.

Kente en kolay ulaşım yolu teknelerdir. Kentte Kral Kaya Mezarlarını, Akropolü, Roma Hamamı gibi pek çok tarihi yapıyı görebilirsiniz.
Dalyan’da özdeşleşen diğer bir aktivite ise 4 km uzağındaki termal alanda yapılan çamur banyosudur.Hem şifalı hem eğlenceli bulacağınıza eminiz.

LONDON HOTEL’e (43.4 mil / 70 km) uzaklıktaki Dalyan’a ulaşım çok kolay.

Fethiye’den düzenli aralıklarla çalışan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Bu keyifli aktivite için Fethiye’ye geldiğinizde LONDON HOTEL ekibi olarak, sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Oda bilgilerimiz