GEZİLECEK, GÖRÜLECEK YERLER

TATİL YAPMA NEDENİİNİZ NE OLURSA OLSUN, LONDON HOTEL EVİNİZ KONFORUNDA SİZLERİ BEKLİYOR OLACAK

Babadağ

Babadağ ve Yamaç Paraşütü

Dünyada yamaç paraşütü için en ideal pist ve parkurlardan biri olarak gösterilen Babadağ, Ölüdeniz‘in hemen arkasında yer almaktadır. Yamaç Paraşütü yapan herkese Ölüdeniz’in o eşsiz manzarasını sunmaktadır.

Muğla’nın Fethiye ilçesi sınırlarında bulunan Babadağ’ın iki zirvesi bulunmaktadır. En yüksek rakımlı zirvenin irtifası 1,969 metredir. “Karatepe” adı verilen ikinci zirvenin rakımı 1,400 metredir. Babadağ, Muğla Fethiye’den, Antalya Kaşa kadar uzanan coğrafyadaki en yüksek dağdır.

Havanın açık olması halinde Babadağ’dan doğuda Patara’dan, batıda Dalaman’a, güneyde Rodos’a kadar çok geniş bir alanı görmeniz mümkündür.

Doğa; Babadağ olağanüstü konumu ve daha ılıman bir iklimin hakim olduğu denize yakınlığı nedeniyle, nadir ve dağa özgü (endemik) çok sayıda bitkiye ev sahipliği yapar. Bitki örtüsünde 50 civarında Türkiye, Avrupa ve dünya çapında nadir ve tehlike altında olarak tanımlanmış bitki bulunur.

Babadağ’ın yamaç ve tepelerinde, vadilerinde, koy ve kıyılarında önemli yabani hayvan varlığı söz konusudur. Yaban keçisi (Capra aegagrus), kurt (Canis lupus), çakal (Canis aureus), tilki (Vulpes vulpes), yaban domuzu (Sus scrofa), porsuk (Meles meles) ve su samuru (Lutra luîra) dağda görülen türler arasındadır.

Bölge aynı zamanda yörenin önemli kuş barınma ve üreme alanlarından biridir. Puhu (Bubo bubo), kaya kartalı (Aquila chrysaetos) ve maskeli örümcek kuşu (Lanius nubicus) diğer kanatlılarla birlikte bu bölgede yaşama alanı bulmuştur. Ayrıca, birçok sürüngen türünün yanısıra nesli küresel boyutta tehlike altında olan kara semenderine de (Mertensiella luschani) bölgede rastlanır. Babadağ’ın nadir memeli hayvan türlerinden. Karakulak (Caracal caracal). Yabani bir kedi türümüz.

Manzara;
Babadağ; Yamaç Paraşütü ve Fotoğraf Tutkunları için eşsiz imkanlar sunmaktadır. Sadece Babadağ’dan manzarayı, günün doğuşu ve özellikle batışını izlemek için her yıl on binlerce kişi Babadağ‘a çıkmaktadır.

Ulaşım; Babadağ’a kendi aracınızla, düzenli çalışan minibüslerle ve yamaç paraşütü için çıkıyorsanız tur araçları ile gidebilirsiniz.

Yakın zamanda Babadağ‘a çıkmak hem daha kolay, hem de daha hızlı olacak. Babadağ’a çıkş süreci de artık daha keyifli olacak, farklı manzaralar görebileceksiniz. Nasıl mı? HisarönüBabadağ arasında teleferik ile.

LONDON HOTEL’e 16,7 mil / 27 km uzaklıktaki Babadağ’ın size sunduğu imkanları kaçırmayın, sonra pişman olursunuz.

Bu keyifli aktivite için Fethiye’ye geldiğinizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Oda bilgilerimiz